Naše ženy vám nedáme, raději si je znásilníme sami!

feminismemprotifasismuProslov 6.2.2016, Solidarita bez hranic: Akční den proti pevnosti Evropa

V reakci na silvestrovské sexuální útoky, které se odehrály v Kolíně nad Rýnem, se v národoveckých hnutí vzedmula vlna zájmu o sexuálně motivované násilí, proti němuž bojujeme my, feministky a feministé, již léta. Léta, po která jsme byli právě jimi za svůj boj sami kritizovány a kritizováni.

Cílem národoveckého hnutí nikdy nebylo mít ženy emancipované a silné, ale ženy připoutané k těm, kteří mají, dle národoveckých měřítek, správnou rasu, etnicitu nebo vyznání. Žena pro ně byla vždy tou, která bude čekat doma s teplou večeří na muže-bojovníka za čistou rasu a rodit další bojovníky. S nárůstem nacionalismu tak roste i touha zahnat ženy zpět do jejich domovů. Nabízí se například paralela s obdobím druhé republiky, obdobím plným strachu a vzrůstajících fašizujících tendencí, kdy byly ženy hromadně propouštěny a nuceny odcházet ze zaměstnání. Nyní je na ženy vyvíjen podobný apel – aby šly rodit budoucí české patrioty.

Idéal těch správných nacionalistických spolubojovnic ztělesňuje uskupení Naštvané matky, které se deklaruje doslova jako antifeministické a snaží se, cituji, o návrat k přirozenosti a zdravému rozumu. Ona přirozenost a zdravý rozum v jejich podání ovšem připomíná spíše oblíbený nacistický slogan Kinder, Küche, Kirche. Naštvané matky vystupují v roli těch, které ví všechno lépe, právě proto, že mají děti a ví,co je pro ně a jejich budoucnost nejlepší . Nepřímo tím naznačují, že názor ženy je hodnotný teprve tehdy, když naplnila svoji v uvozovkách společenskou roli a stala se matkou.

Veškeré národovecké rádoby ženskoprávní snahy se tak upínají především na právo o ženách rozhodovat a udržovat nad jejich těly kontrolu. To vše v duchu hesla: naše ženy vám nedáme, raději si je znásilníme sami! Jakákoliv stylizace do ochránců práv žen je zcela falešná, pro ilustraci si stači přečíst například několik Konvičkových výroků o ženách na Facebooku, v nichž se prezentuje spíše jako šovinista libující si v jejich neustálém ponižování a sexualizaci. Cituji: nebýt tohohle problému, tak jim ošukáme všechny ty tmavoočky a utřou.
Národovci se bojí, aby si v uvozovkách jejich české ženy nepřivlastnil náhodou někdo jiný, sami ale touží podmanit si prostřednictvím sexuální dominance ženy jiné. Zcela přehlíží sexuální násilí ve vlastních řadách, ale každý muslim a uprchlík je pro ně potenciálním násilníkem. Tak, jako mezi většinou české společnosti, panuje mezi národovci většinou obecně rozšířený názor, že si žena za své znásilnění můźe sama. Protože je moc vyzývavě oblečená. Protože chodí v noci sama. Protože pije alkohol. Protože s sebou v kabelce nenosí boxerské rukavice a nedokáže se násilníkovi ubránit a dát mu dostatečně najevo, že nemá zájem. Protože si vůbec dovolí někam sama chodit. Všechny tyto argumenty jsou samožrejmě naprosto zcestné, za znásilňení vždy může násilník. Nezáleží na jeho etnicitě, jeho vyznáni a ani na jeho sociálním statusu. Sexuální násilí je vždy sexuálním násilím, a to ať na sebe bere jakoukoliv podobu a jeho pachatelem či jeho pachatelkou je kdokoliv.

Stejně tak existuje jen jediný opravdový feminismus – bez ohledu na politické spektrum, od anarcho-feminismu po feminismus toho nejliberálňejšího ražení – musí být feminismus vždy intersekcionální. Tedy takový, který bojuje proti rasismu, homofobii, ableismu, klasismu i jakýmkoliv jiným formám sociálního útlaku a xenofobie. Všechny tyto projevy netolerance a nesnášenlivosti mají kořeny ve stávajícím patriarchálním systému, který musí být od základů změněn a vystaven na idee naprosté rovnosti a nikoliv rovnoprávnosti, kterou systém v rámci patriarchálních struktur prosazuje pouze na papíŕe, ke skutečným změnám však nedochází. Skutečná změna znamená změnu lidí, změnu společnosti, nikoliv pouhou změnu zákonů.

Proto vás prosíme a vyzýváme…Braňme své pozice, braňme je proti těm, kdo se pod falešnou maskou obrany ženských práv snaží jen zachránit a utužit patriarchát! Máme pro ně jasný vzkaz – feminismus si vzít nedáme!

Převzato z http://fem.cuni.cz/2016/02/nase-zeny-vam-nedame-radeji-si-je.html?m=1